قدم به قدم با سلاله ساقه...

اهمیت سال‌های ابتدایی زندگی بر شکل‌گیری توانمندی‌ها و شخصیت کودک ما را بر آن داشت تا در خانه کودک سلاله ساقه با بهره‌گیری از نیروهای متخصص، محیطی را برای آموزش والدین و کودکان فراهم نماییم.

داستان ما

مجموعه فرهنگی آموزشی سلاله ساقه

در خانه‌کودک سلاله‌ساقه برآنیم تا با بهره‌گیری از نیروهای متخصص، محیطی را برای والدین و کودکان فراهم نماییم که در آن به والدینی که دغدغه تربیت کودکانی سالم دارند کمک کنیم تا تبدیل به والدینی آگاه، آموزش دیده و سرشار از لذت والدگری شوند و کودکانی شاد، مستقل، توانمند به مدیریت شخصی، کنجکاو و علاقمند به یادگیری تربیت کنیم. توجه و اهمیت تفاوت‌های فردی و پذیرش آن‌ها و تلاش برای بروز استعدادهای هر کودک کار بزرگی برای به اعتلا رساندن هر فرد می‌باشد.

گالری تصاویر

داستان ها

براي كودكان خود الگوی خوبی باشيد. بسياری از ارزش های اخلاقی از جمله خوب، بد و ... اكتسابی و آموزشی هستند و پدر و مادر اولين و مهم‌ترين آموزگاران آن هستند. رفتار والدين تقريبا برای هميشه در ذهن كودكان ضبط خواهد شد و بر اساس آن كودكان عمل می‌كنند.

Generic placeholder image
سرپرست گروه سنی3تا۴ سال

فرزانه کاظمی

اگر والدين، كودك خود را به طور دائم مورد سرزنش قرار دهند و از او بخواهند رفتارش را به طور مداوم اصلاح كند، از عزت نفس كودك كم می‌شود و در نهايت رشد و پيشرفت او در هر زمينه‌ای دشوار می‌شود.

Generic placeholder image
گروه سنی 4 تا 5 سال

نازنین اشرف

كودكان نوپا، باور دارند فضای اطرافشان و هر چه در آن قرار دارد به آنان تعلق دارد. ورود به اين محدوده و قلمرو شخصي، خود پنداره‌ی كودك را تهديد می‌كند و در نتيجه باعث می‌شود كه در وجودش غم و اندوه ايجاد شود. به همين جهت مشاركت بايد توسط پدر و مادر و مربیهايی آموزش داده شود كه صبور باشند و همچنين آگاه باشند كه مشاركت نيز همچون يادگيری مهارت خواندن و يا دوچرخه سواری، موضوعی آموختنی است.

Generic placeholder image
سرپرست گروه سنی زیر سه سال

الناز یاری

هرگاه كودك در پی خواب‌های ترسناك بيدار شده و بی‌قراري كرد به ترتيب زير عمل كنيد: به كمك چراغ قوه يا هر وسيله‎اي ديگر شك او را در بودن موجود غير طبيعی در زير تخت و يا كمد بر طرف كنيد و اگر سن او اجازه می‌دهد توضيح دهيد كه تصور او غير واقعي است. به او توضيح دهيد كه شما مراقب همه چيز هستيد. با نوازش و محبت به او كمك كنيد تا دوباره به خواب برود.

Generic placeholder image
سرپرست گروه سنی ۵ تا ۶ سال

فاطمه امانی