مطالب وبلاگ

به صفحه اینستاگرام ما بپیوندید.

داستان ما

هزار روز طلائی

خانه کودک سلاله، از سال ۱۳۹۰ با مجوز رسمی از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران آغاز به کار نموده است. اهمیت سالهای ابتدایی زندگی بر شکل گیری توانمندی ها و شخصیت کودک، ما را بر آن داشت تا در خانه کودک سلاله با بهره گیری از نیروهای متخصص، محیطی امن را برای آموزش والدین و کودکان فراهم نماییم. در خانه کودک سلاله به والدینی می اندیشیم که دغدغه ی آنها، تربیت کودکانی سالم، شاد، مستقل، کنجکاو و علاقمند به یادگیری است.

گالری تصاویر

داستان ها

همان گونه که یک مادر فرزند خود را تغذیه می کند، با عشق و محبت به چشمان کودک خود نیز نگاه می کند.یک پدر به هنگام تعویض پوشک، به آرامی با دختر تازه متولد شده خود سخن می گوید. مراقبین کودک آواز و لالایی می خواند تا کودک بخوابد. این لحظات روزمره، این رفتارهای ساده و محبت آمیز، تغذیه ضروری و حیاتی کودک را فراهم می-آورد، همان طور که بدن کودکان به مواد غذایی برای رشد نیاز دارد. در حال حاضر تحقیقات بیان می کند که تجارب عاطفی، جسمانی و شناختی مثبت کودک در سالهای اولیه به همان اندازه برای رشد یک مغز سالم و تندرست اهمیت دارد.

Generic placeholder image

ملاحت آزاده. ریحانه باقری

خانواده ها و پرستاران کودکان همیشه می دانند که آن ها و عملکردشان حائز اهمیت است. پژوهش های جدید در زمینه رشد و توسعه مغز، به چرایی این توضیح، کمک می کند.تحقیقات نشان می دهند که وابستگی ها و تعلقات اولیه کودکان در رشد مغز آن ها نقشی اساسی ایفا می کند و هر کسی که از بچه های کوچک مراقبت می کند، والدین، خانواده، دوستان، معلمان، ارائه دهندگان خدمات مراقبتی از کودک، می توانند تفاوت را ایجاد نمایند.

Generic placeholder image

ملاحت آزاده . ریحانه باقری

نوزادان نمی توانند از کلمات برای برقراری روابط، خواسته ها یا نیازهای خود استفاده کنند، اما آنها سیگنال های زیادی را برای بزرگسالانی که از آن ها مراقبت می کنند، ارسال می نمایند. در میان این نشانه ها و سرنخ هایی که آنها ارسال می کنند، آواهایی وجود دارد که آنها می سازند، نحوه حرکت آن ها، علامت های صورت و نحوه تماس چشمی آن ها (یا اجتناب از آن) با مخاطب. کودکان هنگامی احساس امنیت می کنند که والدین و سایر مراقبین سعی می کنند این سیگنال ها را رمزگشایی نموده و با حساسیت به آن پاسخ دهند. آنها زمانی شروع به اعتماد کردن می کنند که پاسخ لبخند خود را با لبخند از سوی دیگران دریافت می کنند؛ یا وقتی که ناراحت می شوند، آنها را آرام کنند؛ یا زمانی که گرسنه هستند، آنها را تغذیه نمایند. والدینی که به نیازهای فرزندانشان توجه جدی می کنند، در واقع به آنها کمک می کنند تا به دلبستگی ایمن دست یابند.

Generic placeholder image

ملاحت آزاده . ریحانه باقری